تاثیر رنگ از نکات طلایی طراحی منزل
29
جولای

نکات طلایی دکوراسیون برای داشتن خانه ای زیبا و جذاب

نکات طلایی دکوراسیون داخلی خانه

با رعایت نکات طلایی و اصولی ساده به راحتی می‌توانیم دکوراسیون داخلی خانه خود را تغییر دهیم و زیبا‌ و جذاب کنیم. اصولی ساده که باعث زیبایی، آرامش و تعادل در فضای داخلی خانه می‌شود که عملی کردن آنها به راحتی امکان‌پذیر است. در اینجا بعضی از این قوانین را ارائه می‌دهیم، اگر شما نتوانستید از مهارت‌های زیادی برای طراحی فضای داخلی استفاده کنید، چند تکنیک اساسی می‌تواند به شما کمک کند. این قوانین و اصول تزئینی را هر کسی می‌تواند انجام دهد.

 

۱. قانون شماره‌های عجیب در فضای داخلی

ایده اساسی این است که اشیائی که در عدد فرد مرتب شده یا دسته‌بندی می‌شوند مؤثرتر از جفت شدن هستند. این کمک می‌کند تا گروه‌بندی متفاوتی از اشیاء در اشکال و بافت مختلف و درعین حال شبیه داشته باشیم. اما نکته این است که در طراحی فضای داخلی چیزهایی را که با یکدیگر دسته‌بندی می‌شوند، یکی از آنها کمی متفاوت باشد. این فقط قاعده اساسی طراحی فضای داخلی است و ممکن است در هر مورد کار نکند. هدف این است که مطمئن شویم همه چیز یکنواخت نیست.

 

۲. نقطه کانونی اتاق از نکات طلایی دکوراسیون

نقطه کانونی اتاق از نکات طلایی در دکوراسیون داخلی است. وقتی وارد اتاق می‌شوید چشمان شما به طور طبیعی به سمت نقطه کانونی کشیده می‌شوند. اگر از اینکه چگونه دکوراسیون داخلی اتاق  را شیک و زیبا کنید گیج شده‌اید، پیدا کردن نقطه کانونی شروع خوبی است. بسیاری از اتاق‌ها دارای کانون‌های داخلی مثل یک پنجره یا شومینه هستند. اگر اتاق شما یک مرکز کانونی داخلی نداشته باشد، گزینه‌ای برای ایجاد آن وجود دارد.

بخوانید ...
پذیرایی جذاب؛ ۱۹ نکته مهم و کاربردی برای داشتن نشیمن شیک

 

۳. انتخاب نقطه کانونی مناسب

در این عکس یک دیوار رنگی متفاوت دارد و سپس با آثار هنری یا قفسه‌ها دکور می‌شود. اگر می‌خواهید از یک اتاق برای خواندن استفاده کنید، قفسه کتاب می‌تواند نقطه کانونی شما در این فضای داخلی محسوب شود. همچنین به راحتی می‌توان از یک کاناپه به عنوان نقطه کانونی استفاده کرد. شما قادر هستید یک قطعه بزرگ از آثار هنری را به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. یک آینه بزرگ نیز به خوبی این کار را انجام می‌دهد.

مینیمال یا مینیمالیسم یک مکتب هنری است که دارای زرق و برق نیست ولی دارای نفوذ و گستردگی می‌باشد که در طراحی مینیمال بخشها و عناصر غیر لازم حذف می‌شوند
سبک مینیمالیسم

هنگامی که نقطه کانونی را پیدا می‌کنید، اطراف آن را تزئین کنید. از رنگ اصلی خود در سایر عناصر اتاق نیز استفاده کنید. اگر کانون توجه شما یک پنجره بزرگ است، شما می‌توانید مبلمان خود را نسبت به آن پنجره بچینید. هنگامی که یک نقطه کانونی دارید، یک نقطه مرکزی به تعادل اتاق کمک می‌کند. نقطه مرکزی، هسته طراحی فضای داخلی اتاق شماست. لازم نیست دقیقا وسط اتاق باشد، اگرچه در بسیاری از خانه‌ها اینگونه است. نقطه مرکزی یک اتاق نشیمن جاییست که میز مرکزی و صندلی در اطراف آن قرار دارد. از آن به عنوان لنگر اتاق استفاده کنید. هنگامی که پرده نصب می‌کنیم با مبلمان تنظیم می‌کنیم.

 

۴. تاثیر رنگ از نکات طلایی دکوراسیون  داخلی است

از دیگر نکات طلایی دکوراسیون داخلی تاثیر رنگ بر فضای خانه است. دکوراتور ماری کیلم می‌گوید حداقل ۱۵ سانتیمتر بین میز قهوه و مبل باید فاصله باشد. رنگ‌ها در فضای داخلی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و ابعاد فضا را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از اندازه واقعی نشان دهد. به همین دلیل در فضاهای کوچک بایستی در انتخاب رنگ دقت بیشتری شود تا تعادل بخشیدن به دکوراسیون را رعایت کرد. رنگ‌های مات می‌تواند فضای آن را کوچک‌تر از رنگ‌های شفاف و براق نشان دهد. بهتر است از رنگ‌های مات برای فضای آن کوچک استفاده نشود. استفاده از تک رنگ نسبت به ترکیب دو یا چند رنگ می‌تواند فضای داخلی را بزرگ‌تر نشان دهد. پس تا جایی که می‌توانید از یک رنگ برای دکوراسیون استفاده کنید.

بخوانید ...
کابینت آشپزخانه مدرن و سرمایه گذاری بدون ریسک