رنگ سال ۲۰۲۱ و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی
17
جولای

رنگ سال ۲۰۲۱ و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی

رنگ سال۲۰۲۱ و طراحی داخلی به سبک آن

شروین ویلیامز به تازگی پیش بینی خود را برای رنگ سال ۲۰۲۱ اعلام کرده است، و Brynna اطلاعات بیشتری در مورد این رنگ ها و چگونگی ترکیب روندهای رنگی ۲۰۲۱ در دکوراسیون خانه، همراه با برخی از روندهای اصلی طراحی داخلی برای سال ۲۰۲۱ برای تماشا ارائه می‌دهد. در سایت خشت بنا به بررسی آنها می‌پردازیم.

تاثیر ترند رنگ در دکوراسیون
تاثیر ترند رنگ در دکوراسیون

یکی از کارهایی که برای بهتر شدن روحیه مان انجام می‌دهیم، ایجاد تنوع در زندگی است. این تنوع می تواند در محیط منزل و با تغییر دکوراسیون ایجاد شود. هر ساله طراحانی از کشورهای مختلف، ایده ها و روش هایی را به عنوان ترند آن سال مشخص می‌کنند. ترند یک سال برای موضوعات مختلفی برگزیده می‌شود؛ مانند رنگ، طراحی داخلی، مبلمان و دکور. این ترند ها به گونه ای انتخاب می‌شوند که برای تمامی افراد با سلیقه های متفاوت مناسب هستند.

 

کاربرد رنگ سال ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون

همان‌طور که در بالا عنوان کردیم رنگ سال ۲۰۲۱ رنگ زرد و خاکستری است. رنگ زرد از نور خورشید گرفته‌شده و القای کننده نشاط و سرزندگی به اطرافیان می‌باشد. این رنگ نشان‌دهنده استحکام و مقاومت بوده و جاودانگی و قابل اعتماد بودن را به رخ بیننده می‌کشد. زردرنگ اصلی است و استفاده تنها از این رنگ در دکوراسیون داخلی کار اشتباهی می‌باشد.

کاربرد رنگ سال ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون
کاربرد رنگ سال ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون

ازآنجاکه خاکستری رنگی خنثی است، در کنار رنگ زرد جذابیت بسیاری پیدا می‌کند. برای استفاده از رنگ سال ۲۰۲۱ در دکوراسیون داخلی باید میزان رنگ زرد کمتر از رنگ خاکستری باشد، تا نمای بهتری را به بیننده بدهد.

 

۵ رنگ برتر طیف خنثی در سال ۲۰۲۱

در پایین از چند نمونه از رنگ های خنثی که در سال جدید مورد توجه و استفاده دیزاینرها آمده است صحبت شده است:

 

رنگ وانیلی فرانسوی

طیف کرم-زرد، پرتوی نوری در فضا! می‌توان از این رنگ برای بزرگ تر به نظر آمدن فضا با ترکیب مقدار کمی نور طبیعی استفاده کرد.

تاثیر رنگ در دکوراسیون
تاثیر رنگ در دکوراسیون

رنگ وانیلی می‌تواند باعث افزایش نور موجود در فضا شده و اتاق را روشن تر کند. در مهدکودک، آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق خواب می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

رنگ سبز نعنایی

از دیگر رنگ های مد روز در دکوراسیون و مبلمان سال ۲۰۲۱ طیف سبز نعنایی است. در اتاقی که این رنگ ها به طور گسترده نمایان شده است، فضایی برای آرامش و بهبود روحیه ایجاد می‌شود. به همین دلیل از این طیف برای روشن تر شدن فضا استفاده می‌شود. رنگ نعنایی برای اتاق نشیمن، اتاق خواب و سرویس بهداشتی بسیار کاربردی است.

بخوانید ...
دکوراسیون به سبک اروپایی را بیشتر بشناسیم

 

توناژ رنگ خاکستری گرم

طیف مورد علاقه تعداد زیادی از افراد، خاکستری خنثی است. اگر مایلید فضایی آرام ایجاد کنید که برای آرامش گرفتن مناسب باشد، خاکستری می‌تواند بهترین انتخاب باشد. این رنگ به طور معمول در اتاق نشیمن و اتاق خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم به صورت تک رنگ و هم با طیف متضادش، جالب به نظر می‌آید.

 

رنگ های زرد درخشان و خاکستری سیرو رنگ فندقی

زرد درخشان و خاکستری سیر رنگ های سال ۲۰۲۱ هستند که کمپانی پنتون معرفی شان کرده است.

رنگ قهوه ای روشن، شبیه به طیف رنگ فندقی گزینه ای بسیار عالی برای فضای داخلی آرام و خنثی یک اتاق نشیمن است. علاوه بر آن، این رنگ باعث بزرگتر دیده شدن یک اتاق می‌شود.

 

ترند رنگ ۲۰۲۱‎‎‎  برای فضای پذیرایی

اکثر سبک ها بعد ار گذشت چند سال دوباره مد می‌شوند. دقیقا مانند اشیاء قدیمی که امروزه به عنوان دکوری در خانه ها می‌بینیم.با افزودن رنگ تازه به آنها می‌توان آنها را دوباره وارد عرصه ی مد دکوراسیون داخلی کرد.

فضای پذیرایی
فضای پذیزایی

مبل وسلی نقطه کانونی اتاق نشیمن زیر است. این یک بازوی سبک مدرن با پایه های فلزی با الهام از دهه ۵۰ را نشان می‌دهد. تمام دکورهای اتاق کاملاً مطابق با روند رنگی فضای پذیرایی ۲۰۲۱ دنبال می‌شود. با استفاده از قانون ۶۰-۳۰-۱۰ در طراحی دکوراسیون داخلی مکان از رنگ ها استفاده شده است. ۶۰٪ از فضا یک رنگ غالب است که اتفاقاً سفید است. ۳۰٪ رنگ دوم ، مبل طلایی است. در آخر رنگ های برجسته ای که ۱۰٪ از طراحی دکور این فضا را تشکیل می‌دهند.

 

ترند رنگ ۲۰۲۱  برای لابی ها و فضاهای انتظار

فضای انتظار مفهوم زندگی با فناوری و استفاده از آن برای الهام بخشیدن به طراحی خانه شماست. وقتی صحبت از فناوری می‌شود اغلب به رنگهای خاکستری و مدرن فکر می‌کنیم. با این وجود با افزودن رنگ می‌توانید به جریان و حرکت در خانه کمک کنید.

یکی از مواردی که معمولا هم فراموش می‌شوند، مبلمان تختشو هستند.این مبلها چند منظوره بوده و میتوانند در بیشتر فضاهای اداری و منزل استفاده شوند. برای مثال مبلی که در تصویر پایین میبینید ظاهری مدرن دارد و می‌تواند بین فضای غذاخوری و نشیمن قرار گیرد بدون اینکه در رفت و آمد اختلالی ایجاد کند.

بخوانید ...
دیوار کاذب و انواع آن در دکوراسیون داخلی
ترند رنگ ۲۰۲۱ برای لابی ها و فضاهای انتظار
ترند رنگ ۲۰۲۱ برای لابی ها و فضاهای انتظار

در قرن ۲۱ تکنولوژِی در همه جای اطراف ما وجود دارد و نمی‌توان از آن دوری کرد. با استفاده از مبلمان تختشو شما هم فناوری هم راحتی و هم عملکرد را همزمان باهم خواهید داشت. این یک ترکیب عالی از سبک قرن های گذشته و سبک مدرن با رنگ خاکستری است. یکی از قابلیت هایی که این مبلها دارد این است که درگاه های کابل شارژ تلفن همراه وجود داشته که می‌توان همزمان تلفن خود را شارژ کرد.

 

ترند رنگ ۲۰۲۱  برای انتخاب مبلمان

در نهایت برای کسانی که از به کار بردن انواع رنگ ها در دکوراسیون داخلی منزل خود نمی‌ترسند پرده ها و پارچه های نقشو نگار دار و یا ملیله دوزی شده را پیشنهاد می‌کنیم. چرا که اینها قطعا به روشنایی بیشتر خانه شما و ورود سرزندگی به فضا را بیشتر می‌کنند.

ترند رنگ ۲۰۲۱ برای انتخاب مبلمان
ترند رنگ ۲۰۲۱ برای انتخاب مبلمان

رنگ صورتی در هر خانه ای معمول نیست ، با این حال یک نقطه کانونی پر جنب و جوش را به هر خانه ای اضافه می‌کند. مبل آدلین دارای یک قاب زیبا، نشیمن عمیق، و کوسن های زیبا است و برای داشتن یک سبک مرسوم بسیار جایز است. شما می‌توانید با خرید مبلمانی گرد و ساده برای خانه‌ی خود، راحتی و سنت را یک‌جا در آغوش بگیرید و این دو را در کنار هم داشته باشید. به‌ دنبال مبل‌ها و صندلی‌های دسته‌داری باشید که ظاهری راحت دارند و روی آن‌ها احساس خوبی دارید، چیزی که بتوانید واقعا روی آن‌ها چمباته بزنید و تلویزیون تماشا کنید یا کتاب بخوانید.

 

ترند رنگ ۲۰۲۱ برای اتاق خواب

اتاق‌خواب یکی از مکان‌هایی است که افراد در آن آرامش می‌یابند. درنتیجه استفاده زیادی از رنگ زرد در اتاق‌خواب باعث اذیت شدن چشم می‌شود. برای طراحی اتاق‌خواب به سبک سال ۲۰۲۱ می‌توانید کاغذ دیواری اسپرت، کفپوش و روکش تخت را به رنگ خاکستری انتخاب کرده و از آباژور و پتوی زرد در کنار آن استفاده نمایید.

ترند رنگ در اتاق خواب
ترند رنگ در اتاق خواب

پرده‌های اتاق می‌توانند به رنگ زرد انتخاب شوند تا تغییری اساسی در خانه ایجاد نماید.

 

ترند رنگ ۲۰۲۱ برای دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه یکی از بخش‌های اصلی خانه است که بانوان بخش بسیاری را در طول روز در آن قرار دارند. به همین دلیل دکوراسیون آن باید به‌درستی و به‌صورت کاملاً هوشمندانه طراحی شود. یکی از اصلی‌ترین اجزای دکوراسیون آشپزخانه، کابینت‌ها هستند. بهتر است برای جذابیت بیشتر آشپزخانه از کابینت‌های دو رنگ استفاده کنید. کابینت ممبران آشپزخانه پیشنهاد ویژه ماست.

بخوانید ...
راهروی ورودی منزل و روش هایی برای جذابیت آن
ترند رنگ ۲۰۲۱ در آشپزخانه
ترند رنگ ۲۰۲۱ در آشپزخانه

کابینت‌های دو رنگ به شکلی باورنکردنی دکوراسیون شما را متحول خواهند کرد. همچنین می‌توانید برای دیوارها از رنگ خاکستری استفاده کنید. پرده‌های آشپزخانه نیز می‌تواند از ترکیبی از دو رنگ خاکستری و زرد باشد تا جلوه‌ای ویژه را به فضا ببخشد. آرشام دکور با ارائه خدمات فروش اقساطی همراه شما در تغییر دکوراسیون منزل و محل کار شماست.

 

تاثیر رنگ سال بر دکوراسیون داخلی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که پالت رنگی انتخاب شده برای هر سال در مجله ویو یا همان مجله نگاه شرکت پنتون چاپ می‌شود و بسیاری از برندهای لباس، دیزاینرهای گل، دیزاینر‌های هوم دکور و… این مجله را خیلی زودتر از وقتی که رنگ سال به صورت رسمی اعلام شود می‌خرند. چرا؟ تا بر اساس رنگ سال انتخاب شده بتوانند برای تولیدات و کارهای بیزینسی خود برنامه‌ریزی کنند.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

رنگ در دکوراسیون یک ابزار اساسی است. مطالعه رنگ یک موضوع جذاب و بسیار گسترده است که در اینجا فقط قصد داریم مقدمه ای از آن را به شما ارائه دهیم. در زیر بسیاری از ترکیبات رنگی عالی را برای دستیابی به یک دکوراسیون منزل زیبا به شما نشان خواهیم داد.

هنگام انتخاب رنگ ها از نظر دکوراسیون داخلی، آنچه اهمیت دارد سلیقه شخصی است و قوانین و طرح های رنگی همیشه نباید رعایت شوند. اما مطمئناً برخی اصول اساسی وجود دارد که کار را ساده می‌کند. کمتربودن و ساده‌بودن به استفاده کمتر از وسایل بر نمی‌گردد بلکه به استفاده درست و لازم از آن‌ها بر می‌گردد. وسایلی را که لازم دارید تهیه کنید و آن‌هایی هم که تهیه می‌کنید، باید ساده باشند.

 

ترکیب سبک‌های ژاپنی و اسکاندیناوی از ترند های سال ۲۰۲۱

تغییر دکوراسیون سبک‌های ژاپنی و نوردیک از جمله سبک‌هایی هستند که به مینیمال بودن شناخته شده‌اند. این دو سبک ساده و کاربردی هستند. ترکیب این دو به‌عنوان سبک جاپاندی شناخته می‌شود. در این سبک رنگ سفید نقش اصلی را در و دیوار ایفا می‌کند. چوب‌های طبیعی و دیگر مصالح ارگانیک با همه شکل‌هایی که دارند از المان‌های مهم در این دو سبک به شمار می‌روند.