دکوراسیون خانه
17
فوریه

تغییر دکوراسیون خانه با کمترین بودجه ممکن

تغییر دکوراسیون خانه با کمترین بودجه

برای بسیاری از ما پیش آمده است که به یکباره نسبت به تغییر دکوراسیون و یا طراحی خانه خود حس ناخوشایندی پیدا کرده و از آن راضی نباشیم. شاید شما برای ترمیم این اوضاع تلاش‌هایی هم کرده باشید اما نتیجه با آنچه که می‌خواستید متفاوت درآمده باشد. مثلا رنگ دیواری که روزی دوست می‌داشتید اینک خسته‌کننده و دمده بنظر می‌رسد. صرف نظر از دلایل شما، تقریبا اجتناب ناپذیر است که در برخی مواقع برای تازه کردن فضای خانه خود با به روز رسانی‌های جدید و الهام بخش احساس آمادگی می‌کنید. با این حال، گاهی اوقات بودجه‌ی ما به اندازه انگیزه‌های ما برای تغییر دکوراسیون خانه، بزرگ نیستند. خوشبختانه، ترفندهای ساده‌ای وجود دارد که به شما امکان می‌دهد با صرف کمترین زمان و هزینه، تغییرات ژرفی را در دکوراسیون منزل‌تان ایجاد کنید.

اگر آماده باشید دوباره با خانه خود عاشق شوید، مطمئن شوید که به روز رسانی های داخلی زیر را به لیست کارهای خود اضافه کنید. پس چنانچه هنوز به منزل خود عشق می‌ورزید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

جان‌ سخت‌ها را تغییر دهید

واقعا شگفت انگیز است با تغییر شیرآلات، لوازم خانگی کوچک و حتی درب کابینت‌ها می‌توان تغییری بزرگ در زیبایی طراحی خانه ایجاد کرد. گزینه‌های پیش روی شما در این روش بسیار مقرون به صرفه و بی‌پایان است. با استفاده از دستگیره‌های سرامیکی و برنجی فضای سنگین و قدیمی آشپزخانه خود را سر و سامان ببخشید تا همسر شما از آشپزی در چنین محیط دلنشینی لذت ببرد و شما نیز از شستن ظرف‌ها! بهرحال همانطور که گفتیم، قابلیت‌های چنین تغییراتی بی حد و حصر است.

بخوانید ...
ترکیب رنگ طوسی در دکوراسیون فضای داخلی

 

تغییر دکوراسیون خانه و تاثیر دیوار تاکید

دیوار تاکیدی یک راه حل کارا و به صرفه برای از بین بردن فضای مُرده و خسته‌کننده‌ی طراحی داخلی خانه شماست. انتخاب یک دیوار با طراحی خاص و منحصربفرد نسبت به سایر دیوارها چنان تاثیری بر دکوراسیون منزل شما خواهد گذاشت که شما را سرزنده و پویاتر از پیش نشان می‌دهد.

دیزاین منزل و تغییر دکوراسیون با دیوار تاکید
دیوار تاکید با کاغذ یا رنگ

یک الگوی پرشور، مانند این دیوار تماشایی در تصویر بالا را در نظر بگیرید. به سادگی می‌توانید یک دیوار را با رنگ مورد علاقه خود از سایر دیوارها متمایز کنید. اگر شما نگران تعهد خود به صاحب ملک هستید یا تصور می‌کنید ممکن است در آینده پشیمان شوید، از کاغذ دیواری‌های متعددی که در بازار وجود دارند و به راحتی قابل نصب و حذف کردن هستند استفاده نمایید.

 

پاشیدن خاطره به روی دیوار

دیزاین منزل با بهره بردن از دیوار تاکید
با قاب دیوار تاکید بساز

البته رنگ کردن و استفاده از کاغذ دیواری تنها راه برای ایجاد یک دیوار متمایز نیست. از عکس‌های خانوادگی یا هنری و تابلوهای نقاشی کوچکِ در کنار هم برای ایجاد برشی از تاریخ زندگی یا به رخ کشیدن سلیقه‌ی هنری خود بر روی یک دیوار بهره بگیرید. دیواری بسازید تا هربار به آن نگاه می‌کنید یاد عشق نوجوانی خود یا طعم خوردن گوش فیل با دوغ در اصفهان بیافتید!

 

پنجره‌ها رو وا کن

اگر اتاق شما یک عکس باشد آنگاه پنجره شما در حکم قاب عکسی برای آن است. بنابراین یک تغییر ساده در پنجره‌ها می‌تواند تغییر دکوراسیون شما را به کلی دگرگون سازد.

نقش پرده در دکوراسیون خانه
پرده و پنجره در طراحی داخلی

بهرحال برای این پیشنهاد نیز شما دایره‌ی وسیعی از انتخاب‌ها را پیش رو دارید. از آویختن یک پرده‌ی عجیب گرفته تا رنگ آمیزی قاب پنجره با رنگی که پیش از این تجربه نکرده‌اید. به تصویر بالا نگاه کنید و تاثیر همنشینی یک پرده‌ی زیبا با قاب چشم‌نواز پنجره را در جلوه‌گری دکوراسین منزل ببینید.

بخوانید ...
تاثیر نورپردازی در دکوراسیون داخلی چیست؟

 

تغییر چیدمان خانه و نقش کوسن‌ها

کوسن‌های مبل اساسا آرایشی برای اتاق نشیمن شماست. شما می‌توانید بسته به خلق و خوی‌تان و فصلی که سپری می‌کنید آنها را تغییر دهید تا اثری هرچند کوچک بر طراحی خانه خود بگذارید.

دیزاین منزل و طراحی خانه با کوسن سفید و طرحدار
نقش کوسن در دکوراسیون

اگر با تغییر دکوراسیون داخلی خانه خود احساس خفگی می‌کنید، در نظر گرفتن چند کوسن با رنگ‌های پر جنب و جوش پیشنهاد ما به شماست. و چنانچه کمی ذوق هنری دارید یا علاقه‌مند به سبک بوهو هستید نیز بکارگیری کوسن‌های طرح‌دار، نمدی و رنگارنگ نیز به احیای فضای مرده‌ی اتاق نشیمن شما کمک خواهد کرد.

 

تغییر دکوراسیون منزل با خرید فرش جدید

برای اجرای این پیشنهاد در مقایسه با موارد قبلی باید پول بیشتری خرج کنید اما با این توصیف بازهم قابل تامل است.

تغییر دکوراسیون خانه با مبل و فرش
مبل راحتی و نقش آن در دیزاین منزل

فرش‌ها استعداد زیادی در اهدای رنگ و طرح و تغییر چیدمان داخلی منزل ما دارند. بنابراین اگر در منزل خود از فرش استفاده نکرده‌اید یا قالیچه‌های قبلی شما دیگر به اندازه کافی به چشم نمی‌آیند، با دانستن رمز کارت بانکی خود به یک فروشگاه فرش رفته و برای شادی روح منزل‌تان خساست به خرج ندهید.

حمله به تختخواب نه به قصد خواب

تختخواب شما هسته مرکزی اتاق خواب شماست. بنابراین اگر می‌خواهید اتاق خواب شما نیز در تغییر دکوراسیون منزلتان به چشم آید، هیچ راهی بهتر برای انجام این کار از طریق به روز رسانی تختخواب شما نیست. از یک تختخواب هیجان انگیز، دارای لایه‌هایی از پتو های راحت برای پرش‌های شاداب رنگی و بافت‌های درشت، مانند تصویر بالا استفاده کنید. انتخاب‌های شما برای این تغییرات به اندازه تخیل شما گسترده است.

بخوانید ...
دکوراسیون داخلی ادارای با ایده های مدرن و جذاب