طراحی دکوراسیون کافه ها برای داشتن کافه ای زیبا و مدرن
23
ژانویه

طراحی دکوراسیون کافه ها برای داشتن کافه ای زیبا و مدرن

طراحی دکوراسیون کافه ها

کافه که به آن کافی شاپ نیز گفته می‌شود، فضایی است که در آن نوشیدنی ها و وعده های سبک سرو می‌کنند. کافه ها فضای معاشرت و گپ و گفت مردم هستند. با استفاده از یک طراحی خاص، به کار بردن مبلمان و میز و صندلی مناسب و استفاده از المان های ویژه در دکوراسیون داخلی کافی شاپ می‌توان فضای دلچسب و جذابی خلق نمود. امروزه کافه نشینی خیلی مرسوم شده و جزو تفریحات اصلی قشر جوان جامعه به شمار می‌رود. مردم در کافه های شهر به دنبال فضاهایی می‌گردند که بتوانند ساعاتی طولانی را در محیط آن ها گذرانده و خاطراتی به یاد ماندنی خلق کنند.

طراحی دکوراسیون کافه ها برای داشتن کافه ای زیبا و مدرن

دکور کافه و رستوران ، یکی از مواردی است که اگر جذاب و طبق استانداردهای دکوراسیون انجام شود و فضایی متمایز و شیک را برای مراجعه کنندگان فراهم کنند، قطعا به تعداد مراجعین و مشتریان افزوده خواهد شد. شاید شما هم قبل از طعم غذا و کیفیت، جذب دکوراسیون شیک و خاص یک فضا شده اید. یکی از نکات مهمی که در افتتاح یک مکان عمومی باید به آن دقت بسیار داشته باشید دکوراسیون و طراحی داخلیست. این موضوع به شدت می‌تواند روی میزان درآمد شما به طور مستقیم تاثیرگذار باشد.

 

انتخاب سبک دکوراسیون داخلی برای کافه

در طراحی دکوراسیون داخلی سبک های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها ریشه در فرهنگ مکان خاصی دارد و برخی در تمام دنیا و مشترک استفاده می‌شود. با توجه به اینکه چه هدفی از راه اندازی کافه دارید و مخاطبان اصلی و سبک کارتان به چه صورت می‌باشد باید بتوانید بهترین سبک را انتخاب کنید. دکور کافه و رستوران امری است که در دنیای مدرن امروز یک نیاز اساسی به منظور جذب مشتری به شمار می‌آید. در کنار داشتن یک منوی ایده ال و متناسب، نیاز است دکور کافه و رستوران نیز بر اساس نیاز و سلایق مشتری ها متفاوت تر از همیشه به انجام برسد.

طراحی دکوراسیون کافه ها
طراحی دکوراسیون کافه ها

از همین رو باید بر اساس ایده پردازی های مدرن، کلاسیک و سلطنتی هدف خود از دکوراسیون داخلی فضای کار را مشخص کنیم. برای این امر ایده های متنوع دکور کافه و رستوران وجود دارد که نیاز به بررسی و تحقیق بیشتر است.

 

طراحی دکوراسیون کافی شاپ به سبک مدرن

دکوراسیون کافی شاپ مدرن امروزه توجه خیلی از مردم را به خود جلب کرده است. کافه‌هایی شیک با مبلمان راحت و تزیینات زیبا، موردپسند بیشتر قشر مردم است و از پیر و جوان، خواهان این سبک کافی شاپ هستند.

دکوراسیون کافی شاپ به سبک مدرن
دکوراسیون کافی شاپ به سبک مدرن

انتخاب کف پوش متناسب با سبک دکوراسیون‏‌‏‏، استفاده از صندلی، نیمکت و مبلمان جالب و متفاوت، نورپردازی خلاقانه با استفاده از چراغ های زیبا و منحصر به فرد و داشتن فضاهایی دنج و زیبا برای قرارهای دوستانه و صمیمی که افراد بسیاری جذب کافه شما شده و اولین انتخابشان می‌شود.

 

مبلمان در طراحی مدرن کافه ها

مبلمان مدرن را از هر فروشگاهی می‌توانید تهیه کنید. صندلی‌های سبک مدرن اکثراً ساده با پایه‌های چوبی و کوسن‌های پارچه‌ای و ساده هستند.

بخوانید ...
آشپزخانه مخفی چیست و چه مزایایی دارد؟

 

در طراحی دکوراسیون کافه ها خلاق باشید

مخاطب اصلی کافی شاپ ها جوانان می‌باشند و مهم ترین ویژگی قشر جوان، بروز بودن و عاشق خلاقیت و ایده پردازی است. به همین خاطر همیشه به سمت ایده های نو و تازه جذب می‌گردد و این می‌تواند یک نقطعه قوت برای داشتن دکوراسیون کافی شاپ ساده و البته جذاب باشد. استفاده از تابلوهای نقاشی با سبک های خاص و مدرن، استفاده از تخته سیاه و نوشتن دل نوشته و نقاشی های خلاقانه و استفاده از کف پوش و رنگ بندی به سبک های کاملا نو می‌تواند تاثیر خوبی در جذب مشتری بیشتر و جلب رضایت آنها داشته باشد.

طراحی مدرن
طراحی مدرن

داشتن کافه‌ای مدرن اصلاً سخت نیست. فقط باید موارد کوچکی را رعایت کنید تا جذاب‌ترین کافه را از دید مشتری‌ها داشته باشید. با انتخاب بهترین رنگ ها برای کافی شاپ به جلب اعتماد مشتریان کمک کنید.

 

نشیمن متفاوت

سعی کنید برای نشیمن کافه خود صندلی ها و میزهای جالبی انتخاب کنید. از کوسن ها و بالشتک های کوچک و تزیینی برای زیباتر کردن نشیمن و راحتی بیشتر مشتریان استفاده کنید. یک نشیمن راحت به مشتری ها پیشنهاد می‌دهد وقت بیشتری را در کافه شما صرف کنند و باز هم به آن جا سر بزنند.

نشیمن متفاوت
نشیمن متفاوت

محبوب‌ترین میز مدرن، میزهای چوبی هستند. آنها جدا از اینکه زیبایی خاصی به کافی شاپ می‌دهند عملکردی هم هستند. راحت‌تر تمیز می‌شوند و مثل شیشه که شکستنی است خطرآفرین نیستند.

 

رنگ‌های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون کافه های مدرن

رنگ محبوب دکور مدرن، سفید، یا هر رنگی که با سفید ترکیب‌شده باشد، است. انتخاب رنگ‌های تیره برای دکور مدرن را توصیه نمی‌کنیم. در کنار رنگ سفید می‌توانید از هر رنگ روشن دیگری استفاده کنید اما فراموش نکنید که رعایت هارمونی در رنگ‌ها مهم است.

 

دکوری‌ها

اولین عنصر دکوراتیو در دکوراسیون مدرن نور است. نورپردازی‌های دکوراتیو جز جدایی‌ناپذیر از این دیزاین هستند. لامپ‌های رشته‌ای معمولی در سایزهای مختلف را به تعداد بالا و به‌سادگی از سقف آویزان کنید و کار تمام است. می‌توانید بالای میزها هم لوسترهای ساده را در ارتفاع پایین و نزدیک به میز وصل کنید. گلدان‌های مختلف گل بکار ببرید چون گل‌ها به دکور شما طراوت بیشتری می‌دهند. همچنین تابلوهای تزیینی فضای صمیمی‌تری ایجاد می‌کنند.

 

نورپردازی خلاقانه در طراحی دکوراسیون کافه ها

اهمیتی که نور در طراحی داخلی دارد را به هیچ عنوان نمی‌توان نادیده گرفت. استفاده از منابع نوری که مناسب طراحی کافه کوچک شما هستند، خیلی مهم است. سعی کنید چراغ ها را با سلیقه انتخاب کنید و به دنبال ایده های جدید و کمتر دیده شده باشید. حتی می‌توانید از چند مدل چراغ در طراحی داخلی کافی شاپ خود استفاده کنید.

 

استفاده از آویزهای سقفی در طراحی دکوراسیون کافه ها

تزیینات، مواردی هستند که دکوراسیون داخلی کافی شاپ شما را پخته می کنند. وقتی وضعیت دکوراسیون کافه تان خوب است، تزئینات می‌تواند آن را عالی کند. شما می‌توانید از آویزهای سقفی برای اضافه کردن جذابیت به دکوراسیون داخلی کافه خود استفاده کنید.

بخوانید ...
دکوراسیون داخلی اتاق خواب و نکاتی مهم آن
آویزهای سقفی
آویزهای سقفی

آویزهای سقفی می توانند قهوه جوش ها، ماگ ها، قاشق و چنگال و هر عنصر دیگری که در فضای کافه تان به چشم می‌خورد را شامل شوند.

 

داشتن و طراحی کردن منوی نوآورانه

منوی شما نباید یک منوی ساده و روتین باشد. اگر منوی شما شبیه منوی دیگر کافه ها نباشد، امتیاز زیادی می‌گیرید. نمونه های منوی موجود در اینترنت را ببینید، از آن ها ایده بگیرید و یک منوی مخصوص برای خودتان طراحی کنید. اگر دوستی دارید که در زمینه گرافیک فعالیت می‌کند، می‌توانید نظر او را هم جویا شوید یا بخواهید منوی شما را طراحی کند.

 

دکوراسیون کافی شاپ کلاسیک

کتابخانه هایی برای کافه ها و کافی شاپ ها؛ این عناصر تزییینی می‌تواند یک کتابخانه متفاوت و هماهنگ با حال و هوای کافی شاپ باشد، کتابخانه ای به شکل فنجان های قهوه ای که استفاده می‌کنید و با رنگ هایی زیبا که چشم هر کسی را به خود خیره کند و او را مجاب کند که حتی برای خواندن عنوان کتاب ها هم که شده به آن مراجعه کند، درست کردن این کتابخانه ها بسیار ساده است، فقط کافی است تا سری به مفازه نجاری محله تان بزنید و از او کمک بخواهید.

مبلمان؛ مبلمان باید تجملاتی و لوکس باشند و بهترین جنس برای رساندن این منظور مخمل‌ها هستند.

کافی شاپ به سبک کلاسیک
کافی شاپ به سبک کلاسیک

رنگ؛ برای مثال از زرشکی، سورمه‌ای یا یشمی بسیار مناسب‌اند. رنگ انتخابی شما باید ترکیبی از رنگ موردنظر با رنگ مشکی باشد. رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای،‌ طلایی، سدری، برنز و… مناسب این فضا هستند.

دکوری‌ها؛ دیوارکوب و قاب‌های طلایی حتی بدون نصب تابلو روی آنها فضای شیکی به وجود می‌آورند که نیازی به تزیین اضافی روی آنها نیست.

 

دکوراسیون کافه به سبک شبی شیک

سبک شبی شیک ما را به یاد دخترهای کوچولوی عروسکی می‌ندازد. نگران نباشید، این سبک بگونه ای نیست که بزرگسالان نتوانند از ان استفاده کنند، پارچه های گلدار با رنگ های شاد و چینی های زیبا اولین چیزی هستند که این سبک به ما نشان می‌دهد.

مبلمان‎‎؛ میز و صندلی های چوبی یا فلزی در طرح های مختلف قابل استفاده هستند.

دکوراسیون کافی شاپ شبی شیک
دکوراسیون کافی شاپ شبی شیک

رنگ ها؛ رنگ سفید، آبی آسمانی، سبز و صورتی کمرنگ رنگ غالب در این طراحی هستند.

دکوری ها؛ لوسترهای درخشان ، کاغذ دیواری با گل‌های فراوان، کمد و قفسه هایی با چوب سفید یا رنگ های روشن، این دکوراسیون را به حد ایده‌آل می‌رسانند. استفاده از پارچه‌های گلدار برای رویه ی صندلی‌ها را فراموش نکنید زیرا معجزه می‌کنند.

 

دکوراسیون کافی شاپ های صنعتی

همان‌طور که از اسم این سبک مشخص است، دکوراسیون کافی شاپ صنعتی باید مشتری‌ها را به یاد کارخانه‌های صنعتی یا ساختمان‌ها با رویکرد صنعتی بیندازد.

مبلمان؛ جنس مبلمان در این سبک اکثراً چرم هستند. چوب هم متریال بسیار رایجی برای سبک صنعتی است. ترکیب این دو عنصر شمارا به دکور صنعتی نزدیک می‌کند.

رنگ‌ها؛ رنگ غالب در دکوراسیون صنعتی،‌ آجری، قهوه‌ای،‌ قرمز و خاکستری می‌باشد.

دکوراسیون کافی‌شاپ صنعتی
دکوراسیون کافی شاپ صنعتی

دکوری‌های کافی شاپ خلاقانه؛ برای تزیینات در کافه صنعتی کار سختی پیش رو ندارید. آجر، چوب و فلزات را به‌صورت تراش نخورده و ناتمام در دیوارها یا مبلمان رها کنید و می‌بینید که مبلمان شما خود نقش تزییناتتان را برعهده‌گرفته است.

بخوانید ...
نوسازی آشپزخانه و نکات اصولی آن

 

دکوراسیون کافی شاپ چوبی

کلمه روستیک به معنای رنگ و رو رفته است. هدف این طراحی استفاده از متریال به شکل ارگانیک و طبیعی آنهاست. بسیاری سبک روستیک و صنعتی را یکی می‌دانند اما با کمی دقت متوجه تفاوت‌های آنها خواهید شد.

مبلمان؛ پیشنهاد ما استفاده غالب از چوب است، اما این حالت ممکن است برای همه خوشایند نباشد. می‌توانید میزهای چوبی را با پایه‌های فلزی ترکیب کنید اما حتماً چوبی که استفاده می‌کنید باید چوب طبیعی باشد.

دکوراسیون کافی شاپ چوبی
دکوراسیون کافی شاپ چوبی

رنگ بندی طراحی کافی شاپ چوبی؛ رنگ‌های سبک روستیک ویژگی خاصی ندارند جز آنکه باید ارگانیک باشند. چوب به رنگ طبیعی، بتن تراش نخورده، سنگ بدون روکش… هر چه از رنگ‌های مصنوعی کمتر استفاده کنید دکور شما به سبک روستیک نزدیک‌تر خواهد بود.

دکوری‌ها؛ چوب، سنگ، نی، حصیر، بتن و انواع فلزات خام مصالح مناسبی برای به‌کارگیری در این سبک‌اند. می‌توانید نور طبیعی، یا انواع آباژورهای دیواری و رومیزی را بکار ببرید.

 

طراحی دکوراسیون کافه  به سبک مینیمال

دکوراسیون مینیمال، برای کسانی که خواستار سادگی زیاد فضا و نبودن تزیینات اضافی هستند، بهشت محسوب می‌شود! این دکور از محبوبیت نسبتاً بالایی برخوردار است و طرفداران خاص خودش را دارد.

مبلمان؛ این سبک در سادگی عناصرتشکیل‌دهنده، دست سبک مدرن را از پشت بسته است. مبلمان کاملاً ساده و بدون هیچ تزیینات اضافه‌ای هستند.

کافی شاپ خلاقانه به سبک مینیمال
کافی شاپ خلاقانه به سبک مینیمال

بهترین رنگ ها برای طراحی دکوراسیون کافه؛ در دکوراسیون مینیمال خانه‌ها رنگ‌ها معمولاً خنثی هستند و پرکاربردترین رنگ، سفید و سیاه است اما تک‌رنگ‌های خنثی و مات مثل شیری، کرم در دیوارها یا مبلمان به فضا گرمای بیشتری می‌دهند.

دکوری ها‏‎‎؛ از کمترین المان‌ها استفاده کنید. پنجره‌های را رها کنید تا نور را بی‌واسطه وارد محیط کافه کنند. فلزات، چوب طبیعی یا به رنگ سفید، رنگ آکریلیک و یا حتی رنگ‌روغنی معمولی و… همگی مناسب‌ می‌باشند.

 

طراحی دکوراسیون کافه به سبک شرقی

دکور این نوع از کافه و رستوران ها باید به گونه ای باشد که حس صلح و دوستی را در ذهن مشتریان تداعی نماید. همچنین نور در دکور شرقی اهمیت بسیار زیادی دارد و سعی بر این است که نور طبیعی در کنار نورهای مصنوعی در تمامی فضا استفاده شود. در محیط های داخلی کافه ها و رستوران ها به سبک شرقی بهتر است تمامی وسایل و عناصر اضافه حذف شود و یک محیط بزرگ و دلباز ایجاد شود.

دکوراسیون به سبک شرقی
دکوراسیون به سبک شرقی

در این فضاها به طور معمول از مصالح طبیعی استفاده می‌شود به عنوان مثال از کف پوش های چوبی و سنگی که طرح های ساده ای دارند در کنار کاغذ دیواری ها و پرده هایی به رنگ خنثی مانند خاکستری، آبی کم رنگ، کرم و حتی سفید آرامش خاصی را به مشتریان انتقال می‌دهند. این فضاهای ساده محیط های دنج و راحتی به همراه حس آرامش را ایجاد می‌کنند .