18
آگوست

کابینت آشپزخانه و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی

 تاثیر رنگ کابینت در آشپزخانه های کوچک

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه محسوب می‌شود که در طراحی و دکوراسیون داخلی به لحاظ عملکردی بودن فضا باید حساسیت بیشتری به خرج داد. آشپزخانه‌های کوچک که فضای چندانی ندارند نیاز بیشتری به کابینت مناسب دارند. به همین منظور تصمیم گرفتیم چند مدل کابینت را بررسی کنیم تا بهتر بتوانید برای آشپزخانه کوچک خود کابینت انتخاب کنید. رنگ  سفید یا خاکستری در طراحی آشپزخانه‌های کوچک می‌تواند این فضا را بزرگ‌تر از حالت معمول نشان دهد. اگر خانه کوچکی دارید بهتر است کابینت آشپزخانه را یکسره درنظر بگیرید تا مرزهای آن چندان مشخص نباشد.

کابینت‌های آشپزخانه
کابینت‌های آشپزخانه

با ایجاد این اختلالات بصری به سادگی می‌توانید آشپزخانه‌ی خود را بزرگ‌تر از اندازه‌ی واقعی‌اش نشان دهید. از نظر معماری وقتی یک رنگ خنثی در کنار یک رنگ گرم مثل زرد یا نارنجی قرار می‌گیرد، محیط دلنشینی را ایجاد می‌کند.

کابینت گلاس

استفاده ازکابینت‌های گلاس در آشپزخانه‌ های کوچک امروزه بسیار پرطرفدار شده است. این نوع از کابینت ها به دلیل انعکاس نور و روشن‌تر نشان دادن فضا سبب بزرگ‌تر دیده شدن فضای آشپزخانه می‌شوند.

کابینت‌های آشپزخانه گلاس
کابینت‌های آشپزخانه گلاس

کابینت‌های گلاس بسیار مقاوم است و روکش پلاستیکی و شیشه‌ای آن تنها تفاوتش با ام دی اف است. همین روکش‌ها قسمت اصلی و متمایز این نوع هستند که باعث زیبایی منحصر به فردشان شده است.

دلایل متعدد دیگری وجود دارد که ما را به انتخاب این نوع ترغیب می‌کند که به شرح ذیل است :

  • داشتن جلوه‌ای زیبا و خاص
  • منبع نور بودن کابینت
  • سادگی و زیبایی
  • دیر کثیف شدن و راحت تمیز شدن کابینت
  • امکان تغییر دستگیره‌ها با سلیقه‌ی شخصی
  • داشتن طرح‌های مختلف ساده و موج دار
بخوانید ...
طراحی آشپزخانه و ایده های زیبا و شیک برای طراحی

کابینت های جزیره‌ای در آشپزخانه

شاید استفاده از کابینت‌ های جزیره برای آشپزخانه‌های بزرگ در نظر گرفته شود. می‌توانید با قرار دادن یک جزیره کوچک و ساده در آشپزخانه‌های مربعی تعداد کابینت آشپزخانه را افزایش دهید.

کابینت آشپزخانه مدل جزیره
کابینت آشپزخانه مدل جزیره

همچنین از آن به عنوان میز کار، فضای غذاخوری، سینک و یا گاز رومیزی استفاده نمایید. حتی می‌توانید برای این منظور از جزیره‌های متحرک نیز استفاده نمایید و فضای آشپزخانه خود را بزرگ‌تر جلوه دهید. برای آشپزخانه‌ های کوچک بهترین راه حل استفاده از لوازم و وسایل توکار است و رنگ روشن نیز نقش بسزایی را ایفا می‌کند.