بازسازی ساختمان قدیمی
06
ژوئن

تعمیرات ساختمان و انواع آن

تعریف عملیات تعمیرساختمان

عملیات تعمیرات ساختمان شامل هر اقدامی به منظور رفع خرابی و نواقص ساختمان و جلوگیری از بروز خطرات احتمالی که ممکن است در آینده ایجاد شود را می‌گویند. علاوه بر تعمیرات، یک ساختمان نیازمند نگهداری بخش‌های مختلف ساختمان جهت جلوگیری از بروز خرابی‌ و نقص در آنها می‌باشد.

 

تعمیرات ساختمان و آپارتمان

امروزه بازسازی ساختمان در تهران یکی از عمده کارهای مجموعه خشت‌ینا می‌باشد که باهدف بازسازی و تعمیرات ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها انجام می‌گردد. تعمیرات ساختمان اهمیت بالایی در افزایش عمر مفید بنا، کاهش خطرات احتمالی و ایجاد زیبایی و جذابیت در ساختمان‌های قدیمی و یا چند سال ساخت دارد.

بازسازی ساختمان قدیمی
بازسازی ساختمان قدیمی

البته در ایران متاسفانه توجه زیادی به نگهداری و تعمیرات ساختمان نمی‌شود. مگر در زمانی که چیزی خراب شوذ و یا خدای ناکرده اتفاقی بیوفتد.

انواع تعمیرات در ساختمان

تعمیرات جزئی

شامل مواردی نظیر رفع ایرادات لوله کشی، سیم کشی، تاسیسات برق، خرابی کلید و پریز‌ها، سوختن فیوز، خرابی پمپ آب، گرفتگی لوله و فاضلاب، خرابی سرویس‌های پکیج و کلی مورد جزئی دیگر که با تعمیرات و سرویس‌های به موقع می‌توان جلوی آسیب‌های بیشتر را گرفت.

تعمیرات سالانه ساختمان

بیشتر در حوزه بازسازی و نوسازی داخلی خانه مثل گچ کاری، نقاشی و سرویس لوله‌های پکیج و بخاری است.

تعمیرات کلی

ایجاد تغییرات و تعمیرات اساسی غالبا برای ساختمان‌هایی که عمرشان طولانی است انجام می‌شود.

 

در تعمیرات و بازسازی چه مواردی اهمیت دارد؟

این شاید سوالی باشد که در ذهنتان است و البته افراد زیادی نیز آنرا از ما پرسیده‌اند و ما سعی داریم تا در اینجا به اختصار این موارد پر اهمیت را عنوان کنیم.

بخوانید ...
کاغذ دیواری یا رنگ کدام بهتر است؟

استاد کار خوب کیست و از کجا او را پیدا کنیم؟

اگر قصد انجام تعمیرات و یا بازسازی خانه و یا ساختمان خود را دارید این مسئله را در نظر داشته باشید که افرادی که خود را به عنوان استاد کار معرفی می‌کنند و صرفا قیمت پایین‌تری را نسبت به سایر شرکت‌ها و ارگان‌ها اعلام می‌کنند همیشه قابل اعتماد نیستند.

آیا به اشخاصی که به عنوان استادکار وارد حریم خصوصی شما می‌شوند اطمینان دارید؟

ورود افراد غریبه به خانه شما می‌تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. لذا در انتخاب استادکار و متخصصی که قصد همکاری با او را دارید کمال دقت و توجه را داشته باشید.

تعمیرات و کفسازی ساختمان
تعمیرات و کفسازی ساختمان

برای شناخت یک فرد یا مجموعه از او نمونه کار آدرس دفترش را بخواهید. یقیناً فردی که تنها با یک تلفن خود را به شما می‌شناساند و رزومه کاری نیز ندارد قابل اعتماد نیست.

قیمت تعمیرات و بازسازی ساختمان چقدر است؟

با توجه به شرایط فعلی و افت و خیز قیمت هیچ قیمتی را نمی‌توان قبل از برآورد هزینه اعلام کرد. البته بعد از اعلام هزینه تا زمان تهیه وسایل و مصالح مورد نیاز نیز امکان تغییر وجود دارد. با توجه به این موضوع در قیمتی که کارشناسان به شما اعلام می‌کنند احتمال نوسان وجود دارد. برخی از افراد برای جذب مخاطب قیمت‌ها را پایین اعلام می‌کنند. در واقع آنها همان میزان سود را دریافت می‌کنند منتهی از کیفیت کارشان می‌زنند.