بازسازی ساختمان
09
آوریل

مراحل بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

زمانی که چند سال از زمان ساخت ساختمان شما گذشته است خواه ناخواه باید بازسازی‌هایی را انجام دهید. مالکین ساختمان به دلایلی می‌خواهند تغییراتی را ایجاد کنند که به کمک یک تیم مجرب برای بازسازی ساختمان نیاز پیدا می‌کنند. بازسازی ساختمان نیاز به یک مدیریت کلی دارد این کار بر عهده‌ی کارفرمای متخصص است. این تغییرات می‌تواند شامل تعمیراتی از قبیل تعمیرات کلی ساختمان، رفع نم ساختمان، سرویس‌ها، لوله کشی، تعویض و یا تعمیر درب‌ها و پنجره‌ها و نمای ساختمان و یا یک سری خرده کاری دیگر باشد. اویلن مرحله در بازسازی ساختمان نوسازی نمای آن است که باید انجام شود. شما برای نمای ساختمان غیر از سلیقه و خواسته‌ی خودتان باید نماهای ساختمان‌های اطرافتان را نیز در نظر بگیرید.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان و مراحل آن

نورپردازی از مراحل بازسازی ساختمان

یکی از عواملی است که در بازسازی ساختمان نقش مهمی دارد و نمای شما را زیباتر از قبل می‌کند. مخصوصا اگر ساختمان شما تجاری باشد، این کار برای شما نوعی تبلیغ نیز به حساب می‌آیید.

نورپردازی ساختمان
نورپردازی ساختمان

در نظر داشته باشید نورپردازی باید به زیبایی نمای شما کمک کند نه اینکه باعث بد جلوه دادن نمای ساختمان بشود.

 

نوسازی ورودی ساختمان

ورودی ساختمان از اهمیت بالایی در مراحل بازسازی ساختمان برخوردار است. شما باید بنا به شرایط خاص ساختمان و نوع کاربری آن ورودی ساختمان را طراحی کنید. برای افزایش زیبایی و کارایی ورودی در ساختمان خانه و یا محل کارتان باید از متریال درجه یک استفاده کنید.

 

راه پله

در مراحل بازسازی ساختمان راه پله‌ها باید به اندازه ارتفاع و عرض پله دقت کنید تا به راحتی بتوان از آن استفاده کرد. راه پله‌ها باید زمان ساخت ساختمان درست و اصولی طراحی و ساخته شده باشند. حداکثر ارتفاع پله‌ها هم باید به گونه‌ی باشد که عموم مردم در هر سنی برای قدم گذاشتن روی پله‌ی بعدی دچار مشکل نشوند.

بخوانید ...
انواع سقف ساختمان در بازسازی ساختمان
بازسازی راه پله ساختمان
بازسازی راه پله ساختمان

حداکثر ارتفاع پله ۲۱cm و حداقل عرضی که برای پله باید در نظر گرفته شود ۲۳cm است. انتخاب نرده‌ها بستگی به سبک طراحی ساختمان دارد که از چه جنسی باشد و به چه مدلی ساخته شود. مثلا استفاده از نرده‌هایی با طرح‌های استیل و چوب ساده یا مدل‌هایی کار شده به همراه شیشه متداول است.

 

دیوار راه پله و ورودی‌ها

در مراحل بازسازی ساختمان برای پوشش دیوار راه پله‌ها به این نکته توجه داشته باشید که از پوششی استفاده کنید که نیاز به صرف زمان زیادی برای تمیزی نداشته باشد. غالبا راه پله‌ها به علت اسباب کشی آسیب زیادی می‌بینند. پس اگر در ساختمان شما خانه اجاره‌ای زیاد است راه پله را تا سقف سنگ کنید تا خرابی ها به حداقل برسد.