طراحی اصلی
02
مارس

اپ طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی با اپلیکیشن

اپ طراحی داخلی

قاعدتا برای معرفی اپ طراحی داخلی خیلی نباید معطل کرد. زیرا هرکسی که سر و کارش به طراحی داخلی افتاده باشد، می‌داند که این کار به هیچ وجه آسان نیست. یک جریان ظاهری نامتناهی از رنگ‌ها، سبک‌ها و اندازه‌ها وجود دارد که روند پذیرش یا رد کردن آنها وابسته به زیبایی شناسی، احساسات فرد و رعایت پارامترهای سبک طراحی داخلی مورد نظر است. اغلب اوقات شما در ذهن خود یک دکوراسیون ایده‌آل را ترسیم می‌کنید. اما اینکه ایده‌ی در پایان پروسه‌ی اجرا چقدر طرح اجرا شده به ایده‌ی اولیه‌ی شما نزدیک است، داستان ترسناکی است.

خبر خوب اما این است که فن آوری باعث شده تا خانه شما بسیار ساده‌تر طراحی شود. این روزها تعدادی از برنامه‌های عالی برای این منظور خاص طراحی شده‌اند. که به شما کمک می‌کنند تا ایده‌ی خود را با دقت بیشتری و خطای کمتری ترسیم کنید. از نشان دادن جای درست مبلمان تا انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها. اپلیکشن‌های طراحی خانه به شما در داشتن یک چیدمان زیبا کمک خواهند کرد و هیچ‌گاه نیز شما را تنها نخواهند گذاشت.

‌Color Capture

دنیای رنگ‌ها چنان متنوع است که برای خیلی از ما پیش آمده نام رنگ مورد علاقه‌مان را دقیق ندانیم. طوسی را با خاکستری اشتباه می‌گیریم و یا آبی نفتی را با رنگ سرمه‌ای. چنانچه شما هم از این عارضه رنج می‌برید کولور کپچر به کمک شما می‌آید.

‌Color Capture
‌Color Capture

با کمک این اپ طراحی داخلی شما می‌توانید با عکس گرفتن از رنگی که روی یک دیوار چشم شما را گرفته است و ورود آن به این اپلیکیشن، نام رنگ و تناژ رنگی آن را به شکلی دقیق به دست بیاورید.
همچنین از پیشنهادات اپلیکیشن برای داشتن یک رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید.

بخوانید ...
کابینت آشپزخانه مدرن و سرمایه گذاری بدون ریسک

Measured

چالش بزرگ‌تر در طراحی داخلی ممکن است ناشی از یافتن مقیاس مناسب برای مبلمان و دکوراسیون شما باشد. اگر یک مبلمان بیش از حد بزرگ باشد، فضای شما تنگ یا شلوغ بنظر می‌آید و چنانچه خیلی کوچک باشد، دکوراسیون داخلی شما خالی دیده می‌شود. اپ طراحی داخلی Measured با تبدیل دوربین شما به یک دستگاه اندازه‌گیری به شما در یافتن اندازه متناسب کمک می‌کند. با این اپلیکیشن ساده شما قادر خواهید بود همه چیز را در هرجایی اندازه بگیرید. با این کار شما از شر بزرگ‌ترین گافی که معمولا در طراحی داخلی داده می‌شود، جلوگیری کنید.

Magic Plan

این برنامه‌ی یکپارچه به شما اجازه می‌دهد به راحتی یک طرح داخلی را با استفاده از دوربین گوشی خود ایجاد کنید. کافی است یک تصویر از نقشه‌ی فضایی که بر روی آن مشغول کار هستید گرفته و به این اپ طراحی داخلی دهید تا طرحی با تمام جزییات به شما خروجی دهد.

اپ طراحی داخلی و نقشه کشی خانه
اپلیکیشن Magic Plan

حتی شما این امکان را خواهید داشت که قطعات خاصی از دکور و مبلمان را به طرح جدید اضافه کنید تا تصویر بهتری از ایده‌ی موردنظرتان را شاهد باشید. با این حال، لازم به ذکر است که اندازه‌ها در این اپلیکیشن ۱۰۰٪ دقیق نیست. اما به اندازه‌ی کافی به ایده‌آل نزدیک است تا مشکلی برای پیاده‌سازی طرح نداشته باشید.

برنامه طراحی Gallery Wall Designer

دیوارهای گالری بهترین راه برای نشان دادن سلیقه‌ی شما و البته رهایی از وجود یک دیوار خالی در خانه است که مدت‌هاست ذهن‌تان را درگیر کرده است.

اپ طراحی برای پر کردن دیوارها
اپلیکیشن Gallery Wall

اپ طراحی داخلی فوق که توسط شرکت Art.com ارائه شده است به شما امکان می‌دهد که با گرفتن یک عکس از دیوار موردنظر، در داخل اپلیکیشن عکس‌هایی با سایزها، قاب‌ها و سبک‌های مختلف را روی دیوار قرار داده و با استفاده از ابزارهایی که این برنامه در خود دارد به ترکیب ایده‌آل برسید.

بخوانید ...
پنجره های مدرن؛ حفاظت از حریم خصوصی

Houzz

اگر شما هم در دسته‌ی افرادی هستید که یک دورنمای مطلوب برای طراحی داخلی منزل یا محل کار خود دارند اما نمی‌توانند سبک دکوراسیون مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنند، اپ طراحی داخلی Houzz تمام الهاماتی که نیاز دارید را به شما ارائه می‌دهد.

چیدمان داخلی آپارتمان با برنامه طراحی
اپلیکیشن Houzz

این اپلیکیشن با دربرداشتن ۱۴ میلیون تصویر باکیفیت طراحی داخلی که براساس اتاق، زیبایی شناسی و محل دسته‌بندی شده‌اند، گنجینه‌ای بی‌نظیر را در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید عکس‌ها را مرور کرده و آنهایی که می‌پسندید را در ideabook ذخیره کنید. سپس اپلیکیشن بر اساس تصاویری که شما برگزیدید، به شما پیشنهادات دیگری ارائه می‌دهد.

اپ طراحی داخلی Havenly

گاهی علی‌رغم تمام امکاناتی که در اپلیکیشن‌های طراحی داخلی وجود دارد. شما نیاز به مشاوره‌ی یک طراح داخلی حرفه‌ای خواهید داشت. Havenly را نمی‌توان یک اپ طراحی داخلی به معنای ولقعی کلمه دانست. شما قادر خواهید بود با کشیدن طرح فضای مدنظر خود و آپلود آن، رودروی یک طراح داخلی مجرب بنشینید.

اپلیکیشن havenly
اپلیکیشن havenly

این اَپ شما را به گروهی از مشاوران طراحی داخلی متصل می‌کند و آنها با دیدن نقشه‌ی شما پیشنهاداتی را ارائه خواهند داد. دسترسی به این اساتید همیشه رایگان نخواهید بود و به نسبت نیاز خود باید حساب کاربری‌تان را ارتقا دهید.