خانه جادویی
19
مارس

خانه جادویی؛ شعبده‌ بازی در دکوراسیون داخلی

خانه جادویی در دکوراسیون داخلی

همه‌ی ما که طراحی را دوست داریم و وقت خود را صرف طراحی خانه خود می‌کنیم در نهایت یک هدف داریم ؛ داشتن خانه جادویی. زندگی در فضایی زیبا که شبیه پناهگاه رویایی ماست. این هدف بسیار زیباست و مهم نیست که حاصل تلاش ما در نگاه دیگران چگونه بنظر برسد. مهم لذتی است که خود ما می‌بایست از زندگی در چنین فضایی بدست آوریم. در بسیاری از موارد برای گرفتن ایده به مجلات طراحی داخلی نگاهی می‌اندازیم اما بی‌فایده است. زیرا بسیاری از این ترفندها در دنیای واقعی قابلیت اجرا ندارند و یا از بودجه‌ی ما بسیار دورند. در دنیای واقعی بچه‌ها بچه هستند، سیم‌ها لازم‌اند و هیچ شکلی از انرژی برای اینکه همه چیز در کنار هم کامل بنظر برسد وجود ندارد.

در حقیقت رسیدن به خانه جادویی یک نوع چالش است، چالشی حقیقی و فرای دنیای هشتگ‌ها و سلبریتی‌ها. اما هیچ نگران نباشید زیرا دستیابی به فضای رویایی که در ذهن خود طراحی کرده‌اید خیلی ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. تنها لازم است از نگاه خود در طراحی منزل استفاده کنید و به ۷ اصلی که در زیر بیان خواهیم کرد پایبند باشید و در حفظ آنها تلاش کنید.

 

بلاک رنگی

بلاک رنگی یک نوع دیوانگی جدید در طراحی داخلی است. استفاده از یک رنگ در ورودی اتاق کار ساده‌ای نیست اما نتیجه اعجاب انگیزی دارد. بهترین راه برای این ترفند در طراحی خانه جادویی، تطبیق رنگ دیوارها و درب ورودی با رنگ یکی از مبلمان اتاق است. کلید اصلی در کاربرد این ایده انتخاب جای درست برای اجرای آن است تا الگوهای رنگی ایجاد شده یک نمایش خیره کننده در ذهن بیننده تداعی کنند.

بخوانید ...
کفپوش چوبی؛ معرفی انواع کفپوش چوبی
طراحی خانه با استفاده از رنگ‌ دیوارها
ایجاد یک بلاک جادویی

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید طراح این ایده را به بهترین شکل ممکن اجرا کرده است.نکته چشمگیر در این طراحی استفاده از یک مبلمان رنگی است. که تنوع بیشتری به دکوراسیون منزل بخشیده و گویی رنگ این مبلمان شیک روی دیوار ادامه یافته است.

 

خانه جادویی با گل‌های تازه

چیزی که ما در این سال‌ها از تماشای مجلات دکوراسیون داخلی یاد گرفته‌ایم همانا مهارت عکاسان در ثبت یک تصویر فریبنده است. اگر دقت کرده باشید نقطه‌ی ثقل اکثر این تصاویر دسته‌ای یا شاخه‌ای از گل‌های تازه می‌باشد.

طراحی خانه‌ جادویی با گل‌های رنگارنگ
تاثیر گل در دکوراسیون خانه

با افزودن یک دسته گل اندازه و کوچک علاوه بر طراوت یک عنصر طبیعی را نیز به دکوراسیون خانه جادویی خود اضافه خواهید کرد. گل‌ها بصورت بصری یک لایه رنگی متفاوت را به طراحی داخلی آپارتمان شما می‌افزایند. مانند آنچه در تصویر بالا می‌بینید برای ورود هوای بهاری به منزل‌تان زیاد نباید هزینه کنید.

 

آراستن قاب درب‌ها

مردم را با بکارگیری رنگ و الگوهای رنگی در مکان‌های غیرمنتظره آپارتمان خود متعجب کنید. البته تعجب به معنای خوبش یعنی شگفت‌زدگی. قاب درب‌ها موقعیتی عالی برای اجرای این ایده است.

درب‌های کهنه را جایگزین کرده و یا رنگ کنید
درب‌های کهنه را رنگ بزنید

از یک رنگ متمایز نسبت به رنگ درب در روی قاب‌های آن استفاده کنید و جلوه‌ی بصری تازه ای به خانه جادویی خود اضافه کنید. سعی کنید رنگ دیوارها و درب‌ها متمایز باشد و ترجیحا از رنگ‌های پرانرژی برای این موارد استفاده کنید.

 

پرده‌های بلند در خانه جادویی

دانستن یک راز کوچک به هنگام خرید پرده می‌تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل شما داشته باشد.از پرده‌های بلند استفاده کنید حتی اگر پنجره‌ی شما ارتفاع کمی داشته باشد. یک پرده‌ی زیبا که از سقف تا روی زمین کشیده باشد، نگاه‌ها را به خود معطوف می‌کند. شما می‌توانید به شکلی زیرکانه حواس مهمانان را از کم و کاستی‌های دیگر دکوراسیون شما پرت خواهد کرد. اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که همه ذوق هنری شما را ببینند، پرده‌های بلند را در یک سایه‌ی چشمگیر از دکور اتاق قرار دهید.

بخوانید ...
نورپردازی؛ جادوی طراحی داخلی

 

بازی با رنگ‌های تکمیلی

پر واضح است که رنگ نقش مهمی در دکوراسیون داخلی ایفا می‌کند.بنابراین ذهن خود را باز کرده و از دایره‌ی رنگ‌های کلیشه‌ای خارج شوید. صورتی و طاووسی را جایگزین آبی و قرمز کنید و جرات ورود رنگ‌های روشن را به فضای خانه خود بدهید.

 

سقف‌ها را رنگ کنید

ارتفاع سقف یکی از آپشن‌های متفاوت برای بالا و پایین کردن قیمت خانه‌ها در یک محله است.چنانچه شما آدم خوش شانسی هستید و ارتفاع سقف شما از مقدار نرمال بیشتر است. پس دست بکار شده و با انتخاب رنگی متفاوت یک قدم به داشتن خانه جادویی خود نزدیک‌تر شوید.

منزل زیبا با سقف‌هایی تمیز
رنگ سقف خانه

البته فراموش نکنید که رنگ کردن سقف پروژه‌ای است که شاید تمیزی دکوراسیون داخلی شما را تهدید کند. پس آنرا در قالب پکیج رنگ کردن کل خانه انجام دهید تا مجبور به دوباره‌کاری برای رفع لکه‌های رنگی نشوید.