بک اسپلش
11
مارس

بک اسپلش آشپزخانه ؛ انتخاب سخت اما کم‌هزینه

بک اسپلش مناسب مهمترین انتخاب

هر چند تعیین زمان مناسب برای بازسازی آشپزخانه کار خیلی سختی نیست. اما پرداختن به یک سری جزییات مانند اینکه چه رنگ و یا چه نقشی از بک اسپلش را در آشپزخانه خود استفاده کنیم زمان‌گیر خواهد بود. بک اسپلش نوعی تزیین و پوشش خاص برای دیوار پشت سینک و گاز آشپزخانه است. که هم مانع پاشیده شدن قطرات آب و روغن و مواد غذایی به روی دیوار می‌شود و هم نوعی تزیین دکوراسیون آشپزخانه به حساب می‌آید.

 

کاربرد بک اسپلش در آشپزخانه

کاربرد آن در آشپزخانه به زیباتر شدن ظاهری قلب خانه‌ی شما کمک بزرگی خواهد کرد. اما برای این تغییر کوچک (از نظر هزینه) شما با انتخاب‌های متعددی روبرو هستید که شاید سردرد بگیرید. هر ساله ایده‌های جدیدی برای طراحی آشپزخانه مطرح می‌شود و این ادعا که یک طرح تا سال‌های دراز باب میل شما خواهد ماند، ادعای بیراهی است. مانند طرح‌هایی که برای سایر اسباب آشپزخانه، کانترها و رنگ کابینت‌ها مُد می‌شوند، استفاده می‌‌شوند. سپس یکباره برای چند سال فراموش خواهند شد، طرح‌ها و ایده‌های بک اسپلش نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

انعطاف پذیری بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه به شما قدرت بیشتری خواهد داد. هیچ طرحی همیشگی نخواهد بود و ممکن است به زودی از چشم بیافتد. بخاطر دارید که روزی آشپزخانه‌های سفید انتخاب اول خانم‌ها بود. اما اینک داشتن یک مطبخ رنگی برای بسیاری از افراد در اولویت است و بَک اسپلش نیز همین کار را برای شما انجام می‌دهد.

 

چگونه انتخاب کنیم؟

شما با دیدن عکس‌های آشپزخانه‌های مختلف در این مقاله خواهید توانست طرحی را که به سلیقه شما نزدیک‌تر است را به راحتی انتخاب کنید. فراموش نکنید که استفاده از کاشی‌های مترو به عنوان بک اسپِلش یک انتخاب همیشگی نیست و امروزه طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی برای این منظور وجود دارد. به طرح‌های زیر نگاه کنید و آن را که بیش از همه چشم شما را گرفته است را یادداشت کنید تا آشپزخانه‌ی شما زیباتر از همیشه به چشم آید.

بخوانید ...
دکوراسیون دفتر کار و نکات مهم برای جذابیت آن

 

بک اسپلش خاکستری

استفاده از رنگ طوسی و خاکستری مجددا افزایش یافته و طرفداران خاص خودش را دارد. اما جدای از این موضوع استفاده از رنگ طوسی برای دیوار آشپزخانه بی شک یک تیز هوشی است. زیرا علاوه بر اینکه شما منزل خود را با مد روز طراحی کرده‌اید دیوار آشپزخانه شما به علت نوع رنگی که دارد کثیفی را به سختی نمایش میدهد.

خاکستری ترکیبی زیبا با گاز و هود
بک اسپلش خاکستری

آیا خاکستری جای سفید را می‌گیرد؟ خیر اما استفاده از پالت رنگی خاکستری چنان ادویه‌ای طعم و فضای آشپزخانه شما را عوض می‌کند خصوصا اگر با این طرح‌های هندسی همراه باشد.

 

بک اسپلش شیشه ای در آشپزخانه

یک رنگ ساده روشن مثل رنگ آبی برای فضای بین کابینت شما محیط آشپزخانه شما را بزرگ‌تر از آن چیزی که هست نمایش میدهد. لذا اگر آشپزخانه شما کوچک است توصیه میکنیم به هیچ عنوان سراغ رنگ‌های تیره نروید. شیشه های رنگی  برای استفاده بین کابینت در رنگ های مختلف مثل آبی رنگ در شکل مستطیلی استاندارد، فضای بین کابینت آشپزخانه را به یک نقطه کانونی برای فضا تبدیل می‌کنند.

 

بک اسپلش آبی بر روی دیوار آشپزخانه
بک اسپلش آبی

 

استفاده از دکوراسیون مراکشی

کاشی‌های رنگ شده در یک الگوی نامنظم، یک بَک اسپلش مراکشی را ایجاد می‌کنند.

بک اسپلش طرح دار با نقش مراکشی
بک اسپلش به سبک مراکشی

الگوهای کوچک در مقیاس کوچک می‌توانند انرژی فضا را تحمل کنند، در حالی که یک استفاده از الگوهای بزرگ برای آشپزخانه‌های جادار مناسب‌تر است.

 

استفاده از آجر در بک اسپلش آشپزخانه

امروزه افراد زیادی خانه‌های خود را به سبک کلاسیک دیزاین می‌کنند و از ترکیب سبک سنتی و کلاسیک استفاده می‌کنند.

محیطی سنتی با دیوار آشپزخانه آجری
بک اسپلش آجری

استفاده از آجر در طراحی ذاخلی و دکوراسیون منزل همچنان در حال توسعه است. این کار ظاهر فرو ریخته شده روستایی این طرح آجری که در تصویر می‌بینید، انرژی جدیدی را به کابینت سفید و میزهای آن می‌دهد.

بخوانید ...
انواع سبک های دکوراسیون داخلی در جهان

 

بک اسپلش سفید برای آشپزخانه

استفاده از رنگ سفید در آشپزخانه محیط را باز و نورانی میکند اما قطعا مشکلات خاص خودش را دارد. که مهمترین‌ آن نمایش کثیفی و گرد و غبار روی درب و دیوار آشپزخانه است.

بک ساپلش سفید با کابینت‌های رنگی و کانتری ساده در وسط آشپزخانه
بک اسپلش سفید

آشپزخانه‌های سفید به مانند قبل محبوب نیستند.اما استفاده از یک بَک اسپلش سفید در آشپزخانه‌ای با کابینت‌های رنگی می‌تواند فضای خوبی را برای مهم‌ترین مکان در خانه‌ی شما فراهم سازد.

 

طرح‌های چرک برای زیبایی در بک اسپلش آشپزخانه

چنانچه طرح‌های براق یا مات را دوست ندارید و به دنبال تجربه‌ای جدید هستی. می‌توانید به مانند تصویر زیر به سراغ الگوهای نامتعارف بروید و از آنها را امتحان کنید.

دیوارپوش با نقش مورب
طرح مورب بر روی دیوار

کاشی‌هایی که در نگاه اول محصول بی‌سلیقگی یک کارگر ناشی بنظر می‌رسد.اما بعد از مدتی به خود بابت انتخاب چنین طرح خاصی افتخار خواهید کرد.

 

دیوار آشپزخانه به یاد کلبه‌های جنگلی

استفاده از چوب‌های طبیعی در طراحی داخلی آشپزخانه، ماجراجویی جذابی است که سبک روستیک را به دکوراسیون منزل شما اضافه می‌کند.

نقش چوب و کابینت‌های سفید در آشپزخانه
استفاده از چوب در دیوار آشپزخانه

همنشینی کابینت‌های سفید و خاکستری شما با رنگ گرم چوب، آرامش رویایی و احتمالا دست نیافتنی کلبه‌های جنگلی را به منزل شما هدیه می‌کند.

 

کاشی مترو در بک اسپلش آشپزخانه

کاشی مترو سایز کوچک جذاب‌ترین سبک برای دکوراسیون آشپزخانه و حمام شناخته شد.

کاشی سفید در آشپزخانه
بک اسپلش ساده سفید

کاشی مترو در اصل سفید است. شما می‌توانید سبک اصیل کاشی مترو، یعنی رنگ سفید را انتخاب کنید. یا اگر طرفدار جذابیت و درخشش بیش‌تر هستید می‌توانید رنگ‌های مرواریدی یا سیاه را برگزینید.

 

ورود به مطبخی ذغالی

هرکسی به سراغ این انتخاب جسورانه نخواهد رفت.استفاده از بَک اسپلش مشکی بیشتر برای خانه‌هایی با آشپزخانه‌های بزرگ و لاکچری مناسب است و تحسین هر مهمانی را به همراه خواهد داشت.

بخوانید ...
سبک دکوراسیون آرت دکو چیست؟
خاکستری ترکیبی زیبا با گاز و هود
بک اسپلش ذغالی

در یک آشپزخانه کوچک نیز می‌توانید از این طرح استفاده کنید. اما با اندکی تغییر. سعی کنید در هر متر مربع از یک کاشی با رنگ متفاوت و روشن بهره بگیرید تا چشم شما از یکنواختی خسته نشود.