قوانین بازسازی آپارتمان
17
ژوئن

قوانین بازسازی آپارتمان و اصول آن

قواعد بازسازی ساختمان

قوانین بازسازی آپارتمان همانظور که از اسمش پیداست مخصوص بازسازی ساختمان است. هرگونه انجام عملیات بازسازی و نوسازی در یک ساختمان باید طبق اصول و قوانین از پیش تعیین شده، انجام گردد. پس اگر قصد بازسازی ساختمان خود را دارید بهتر این است که پیش از انجام آن به تمامی اصول و قوانین دقت لازم را داشته باشید. زیرا در صورت عدم رعایت قوانین بازسازی در ساختمان مجبور به پرداخت جریمه و یا در برخی موارد مجبور به تخریب خواهید شد. مجموعه خشت بنا می‌تواند در این مسیر سخت شما را همراهی کرده و بصورت کاملا رایگان مشاوره‌ای مفید را به شما ارائه کند.

 

قوانین و مراحل بازسازی

قبل از آغاز بازسازی آپارتمان شما باید مجوز این کار را داشته باشید و با تمامی قوانین و اصول مربوط به بازسازی آشنا شوید. در ابتدایی ترین مرحله بازسازی شما باید نقشه کشی کامل ساختار ساختمان فعلی خود را تهیه کنید. در این نقشه باید تمامی اجزا و لوازم موجود در ساختمان را با دقت بررسی کنید.

 

آشنایی با مراحل بازسازی آپارتمان

در ابتدا مشاورین و متخصصین باید از ساختمانی که قصد بازسازی آنرا دارید بازدید کنند. در زمان بازدید اولیه کارشناسان متوجه قسمت‌هایی که نیاز به بازسازی دارد می‌شوند. سپس طراحان نظرات شما را به منظور ارائه یک طرح پیشنهادی دریافت کرده تا بازسازی آپارتمان با درخواست شما مطابقت داشته باشد. بعد از ارائه طرح پیشنهادی و رسیدن به توافق هماهنگی‌های لازم به منظور زمان شروع بازسازی به شما اعلام می‌شود.

 

مراحل اولیه بازسازی آپارتمان

آغاز مراحل بازسازی آپارتمان بسته به نوع سفارش کارفرما می‌تواند متفاوت باشد. غالبا در شروع به باز کردن شیرآلات، کابینت‌ها و قطع گاز و پاکسازی منطقه بازسازی می‌پردازند. در گام بعدی در صورت نیاز دیوار،کف آپارتمان و سرویس‌های بهداشتی تخریب می‌شود.

بخوانید ...
تغییر دکوراسیون خانه با کمترین بودجه ممکن
بازسازی آپارتمان
بازسازی آپارتمان

اگر قصد تخریب دیوار باربری را دارید توجه داشته باشید که حتما از طریق یک پیمانکار و مهندس عمران با تجربه برای انجام این کار استفاده کنید. بعد از موارد فوق الذکر به سراغ لوله‌ها و برق کشی آپارتمان خواهیم رفت تا در صورت نیاز به تعویض و یا تغییر مسیر آنها اقدام شود. به این نکته توجه داشته باشید که سیم کشی باید با توجه به نقشه جدید شما انجام شود چون در غیر اینصورت در زمان استفاده از وسایل به مشکل بر خواهید خورد. بعد از اتمام عملیات لوله‌کشی و سیمان‌کاری و مطمئن شدن از خشک شدن سیمان، باید آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی را ایزولاسیون کرد.

 

مراحل میانی بازسازی آپارتمان

تعویض درب و نصب چهار چوب و کمد دیواری و پنجره‌ها در مرحله بعد قرار دارد. حال که کار کف و دیوار‌ها انجام شد به سراغ سقف می‌رویم. برای اجرای سقف جدید و گچ کاری در صورت نیاز رابیتس بندی انجام می‌شود.

بازسازی سرویس بهداشتی
بازسازی سرویس بهداشتی

با توجه به سلیقه کارفرما می‌توان سقف را کناف کرده و بعد از گچ کاری و اتمام کار نورپردازی انجام شود. در این مرحله کاشی‌کاری و کف سازی آپارتمان را انجام می‌دهیم، و بعد از نقاشی به سراغ نصب کابینت و سقف‌های کاذب سرویس بهداشتی و حمام خواهیم رفت.

 

مراحل نهایی بازسازی خانه

در آخرین مراحل بازسازی آپارتمان به سراغ کلید و پریزها می‌رویم و کاغذ دیواری را مطابق با سلیقه‌تان روی دیوار نصب خواهیم کرد. در آخرین مرحله درب‌ ها و شیرآلات نصب خواهند شد و آپارتمان شما در صورت توافق قبلی نظافت و تحویلتان می‌گردد.

بخوانید ...
پتینه کاری چیست؟ انواع مدل ها و نحوه اجرای آن در ساختمان