سنگ آنتیک در دکوراسیون خانه و کاربرد آن
21
نوامبر

سنگ آنتیک در دکوراسیون خانه و کاربرد آن

سنگ آنتیک

سنگ آنتیک یکی از پر طرفدارترین لوازم دکوراتیو در دکوراسیون داخلی منزل می‌باشد، سنگ آنتیک نوعی سنگ است که از بقایا و خرده‌های سنگ‌های طبیعی و چسباندن آن‌ها به یکدیگر توسط ملات و چسب تهیه می‌شوند و جلوه‌ی خاصی به فضای دکوراسیون خانه شما می‌بخشد.

سنگ آنتیک
سنگ آنتیک

استفاده از سنگ آنتیک ابتدا از نماهای بیرونی شروع شد. البته بیشتر برای محل‌های خاص از این نوع سنگ استفاده می‌کردند. در معماری‌های قدیمی‌تر معمولا به تقارن، سادگی و منظمی دکوراسیون بسنده می‌کردند. اما پس از گذر سال‌ها و ورود معماری‌ها و دکوراسیون‌های نامنظم و طرح دار، سنگ آنتیک جای خود را دوباره در بین معماری مدرن باز کرد. امروزه شاهد استفاده از طرح‌های زیبای سنگ‌های آنتیک در جای جای منازل، ادارات، شرکت‌ها، مجموعه‌های ورزشی، سالن‌ها و دیگر مکان‌ها هستیم. همچنین به راحتی می‌توان در طرح‌های معماری و دکوراسیون سنگ آنتیک رد پای زیاد آن را مشاهده کرد. در اتاق‌ها، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و …

 

کاربرد سنگ آنتیک در دکوراسیون خانه

سنگ آنتیک قابلیت‌ها و کاربردهای بسیار زیادی دارد. در ادامه به بررسی کاربردهای سنگ آنتیک در دکوراسیون خانه می‌پردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 

سنگ آنتیک در دکوراسیون اتاق نشیمن

سنگ آنتیک با طرح لوکس و زیبای خود به سرعت راه خود را به دیوارهای تزئینی و دکوری خانه‌ها باز کرده است. امروزه دیگر شاهد استفاده از این سنگ لوکس و زیبا در دیوارهای مختلف و فضاهای متفاوت منازل مسکونی، دفاتر اداری، شرکت‌های تجاری و دیگر مکان‌ها هستیم.

در دکوراسیون اتاق نشیمن
در دکوراسیون اتاق نشیمن

نگهداری و مراقبت از سنگ آنتیک ممکن است کمی دشوار باشد و حوصله زیادی بخواهد، اما با در نظر گرفتن زیبایی و جلوه خاصی که این سنگ به فضا می‌دهد می‌توان به این نتیجه رسید که ارزش آن بیشتر است. داشتن یک دیوار دکوراتیو زیبا از جنس سنگ آنتیک در خانه حس زیبایی متفاوتی را به فضا می‌بخشد.

بخوانید ...
معماری سبز در دکوراسیون داخلی

 

کاربرد سنگ آنتیک در دیوار پشت ال سی دی

یکی از پر طرفدارترین بخش‌ها برای استفاده از سنگ آنتیک در دکوراسیون نشیمن دیوار پشت ال سی دی است. فضای تلویزیون به دلیل اینکه به عنوان نقطه‌ی کانونی هر دکوراسیونی مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولا با استفاده از کاغذ دیواری، رنگ یا سنگ آنتیک‌ها از سایر فضاهای دکوراسیون متمایز می‌شود.

کاربرد سنگ آنتیک در دیوار پشت ال سی دی
کاربرد سنگ آنتیک در دیوار پشت ال سی دی

سنگ آنتیک پشت تلویزیون می‌تواند به گونه‌های مختلف اجرا شود، ترکیب این سنگ با متریال‌های مختلف می‌تواند ظاهر دکوراسیون داخلی شما را منحصر به فردتر نماید و جذابیت فضای تلویزیون شما را دو چندان کند.

 

سنگ آنتیک برای راه پله‌ها

درست است که با ورود آسانسورها از راه پله‌ها برای بالارفتن و یا پایین آمدن از طبقات کمتر استفاده می‌شود. اما برای راه پله‌های خانه‌های دوبلکس، فضای راه پله به عنوان یکی از مرکز توجه خانه به شمار می‌رود.

استفاده برای راه پله‌ها
استفاده برای راه پله‌ها

به همین خاطر این مسیر اگر ساده رها شود، کسل کننده و بدون جذابیت می‌شود. بنابراین اجراء انواع سنگ آنتیک در سرتاسر آن یا به صورتی که مسیر بالا رفتن پله را تا ارتفاعی نمایش بدهد طرح جالبی می‌شود.

 

سنگ آنتیک در دکوراسیون دیوار پشت مبلمان

معمولا قسمتی از دیوار که مبلمان روبروی آن چیده می‌شود نیاز به یک فکر اساسی برای دکوراسیون و تزئین دارد. انتخاب سنگ آنتیک برای دیوار پشت مبلمان نشیمن راه دیگری برای دیزاین دیوار پذیرایی است. سطح این دیوار از آنجایی که وسیع‌تر است، می‌توانید از سنگ‌های آنتیک درشت‌تر برای دیوار استفاده کنید.

دیوار پشت مبلمان
دیوار پشت مبلمان

همچنین رنگ سنگ آنتیک انتخابی این دیوار را می‌توانید با رنگ مبلمان خود هماهنگ کنید. این دیوار معمولا به عنوان دیوار تاکیدی یا تک دیوار و یا دیوار دکوراتیو در طراحی داخلی فضای خانه شما به شمار می‌رود.

بخوانید ...
نور مخفی کابینت چیست و چه مزایایی دارد؟

 

سنگ آنتیک در دکوراسیون حمام

یکی دیگر از فضاهایی که در آن سنگ های آنتیک کاربرد بیشتری دارند فضای دستشویی و حمام می‌باشد. استفاده از این سنگ در نمای داخل حمام و دکوراسیون سرویس بهداشتی و همچنین به عنوان اکسسوری و روشویی جلوه بسیار زیبا و خیره کننده ای به فضای داخلی سرویس بهداشتی می‌بخشد.

 

ویژگی‌های منحصر بفرد سنگ آنتیک در دکوراسیون

همان‌طور که گفتیم، سنگ‌های آنتیک از کنار هم قرار گرفتن خرده‌های سایر سنگ‌ها به وجود می‌آید. به همین دلیل می‌تواند در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید شده و با چینش‌های مختلفی روی قسمت‌های متفاوت خانه قرار بگیرد. خاص بودن و منحصر به فرد بودن نمای این سنگ‌ها باعث شده است که اغلب افراد براساس نیاز و سلیقه خود از آن‌ها در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کنند.

ویژگی‌های منحصر بفرد سنگ آنتیک
ویژگی‌های منحصر بفرد سنگ آنتیک

سنگ‌های آنتیک به سادگی و در کمترین زمان ممکن در قسمت‌های مختلف خانه نصب می‌شوند. علاوه بر آن، سنگ‌های آنتیک بسته به زیبا بودن و خاص بودنشان قیمت مناسبی دارند و غالبا تمامی افراد می‌توانند آن‌ها را تهیه کنند. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این سنگ، این است که می‌توان آن را روی نماهای مختلف مانند گچ، سیمان و حتی سرامیک نصب کرد. علاوه بر آن، روی نماهای کهنه و قدیمی نیز به سادگی قرار می‌گیرند و نصب می‌شوند. این سنگ‌ها بسیار مقاوم و با دوام هستند و در برابر هرگونه فشار، یخ زدگی، ساییدگی و حتی آتش از خود مقاومت نشان می‌دهند.