کاغذ دیواری
04
آوریل

کاغذ دیواری اتاق؛ مزایا و معایب کاغذ دیواری

مدل کاغذ دیواری اتاق با رنگ شاد و زیبا

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق می‌تواند دلایل خاصی داشته باشد. گاهی شرایط دیوار آنقدر خاص است که چاره‌ای جز نصب کاغذ دیواری ندارید. قبل از نصب کاغذ دیواری حتما از مزایا و معایب آن مطلع شوید.

مدل کاغذ دیواری اتاق با رنگ شاد
مدل کاغذ دیواری اتاق با رنگ شاد

نکاتی هم در زمان نصب کاغذ دیواری وجود دارد که باید حتما رعایت کنید. زیرسازی از پایه‌ای ترین نکاتی هست که قبل از بازسازی باید انجام شود. در ادامه به چند نکته کلیدی قبل از استفاده از کاغذ دیواری و تنوع آن خواهیم پرداخت.

جنس کاغذ دیواری اتاق

شما قبل از هر چیزی باید از طرح و جنس کاغذ دیواری خود اطلاع پیدا کنید. اینکه کاغذ دیواری چه جنسی داشته باشد و از چه طرح‌هایی در کنار یکدیگر استفاده شود را می‌توانید با دریافت مشاوره متوجه شوید. نکاتی که یک متخصص در نصب کاغذ بر روی دیوار باید مد نظر بگیرید این است که دیوار شما شرایط نصب کاغذ را داشته باشد.

نکات مثبت کاغذ دیواری

یکی از امتیازات کاغذ دیواری در کنار تنوع رنگ و طرح این است که تا چند سال نیاز به تعویض و تمیزی ندارد و مقرون به صرفه است. مگر اینکه شرایط نگهداریش را رعایت نکنید و به آن آسیب بزنید، که آن هم راه حل دارد.

کاغذ دیواری اتاق
کاغذ دیواری اتاق

همیشه توصیه می‌شود هنگام خرید اولیه چند متر اضافه تر سفارش بدهید که در صورت نیاز به مشکل بر نخورید. به این نکته دقت کنید که طرح کاغذ دیواری شما ممکن است بعد از چند سال مجدد تولید نشود.

معایب استفاده از کاغذ دیواری

در نظر داشته باشید کدام قسمت خانه را می‌خواهید کاغذ دیواری کنید و از چه طرحی برای دیوارهای‌تان استفاده کنید. مکانهایی که مرطوب و گرمای بالایی دارند مثل آشپزخانه و حمام را نمی‌توانید کاغذ دیواری کار کنید. اما اگر اصرار به این کار دارید باید از کاغذی خاص برای این قسمت‌ها استفاده شود.

ایده کاغذ دیواری اتاق
ایده کاغذ دیواری اتاق

در مسیرهای پر تردد خانه مثل راهروها یا محل بازی کودکان حتی اتاق خوابشان استفاده از کاغذ دیواری توصیه نمی‌شود. اما شما می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی که به عنوان حاشیه‌ی دیوار استفاده می‌کنند و طرحهای کودکانه‌ی زیادی از آن در بازار یافت می‌شود استفاده کنید. اگر از رنگ در اتاق کودک استفاده کنید هم شما هم کودک در اتاقش حس راحتی دارید. حتی اگر زمانی کودکتان شیطنتی کرد با یک ترمیم ساده و رنگ آمیزی مجدد دیوار اتاقتان را تمیز نگه دارید.

بخوانید ...
طراحی دکوراسیون داخلی و تاریخچه و ویژگی آن

نصب کاغذ دیواری اتاق به نظر ساده اما سخت

نصب کاغذ دیواری کاری ساده به نظر می‌آید اما کاملا کاری اصولی بوده که باید توسط متخصصین این کار انجام گردد. زیرا عوامل زیادی وجود دارد که با رعایت نکردن هر یک از آنها کاغذ دیواری اتاق شما به خوبی نصب نمی‌شود و عمر کاغذ دیواری‌تان کوتاه شده و آن زیبایی و جذابیتی که باید داشته باشد را ندارد. برخی از کارفرماها فقط به تحویل کار و دستمزدی که می‌گیرند اهمیت می‌دهند و به یکسری ریزه کاری‌ها توجه نمی‌کنند. تعجیل در زمان نصب کاغذ دیواری باعث می‌شود شما بعد از مدت کوتاهی متوجه کپک و نم زیر کاغذها شوید. این اتفاق زمانی می‌افتد که نم دیوارها به صورت اصولی گرفته نشده باشد.